Oznamy

Novinky v združení

Dátum: 2018-11-05

Záhradná voda

Dobrý deň susedia z Tavarikovej osady,
mnohí z Vás už pravdepodobne nie ste napojení na záhradný vodovod - ale keďže neviem, kto je, a kto nie je napojený, píšem na všetkých z pôvodného mailu.

Po dohode s pánom Hetešom bude voda vypnutá koncom novembra podľa počasia.

Zároveň, kedže od leta už ani my nie sme napojení na záhradný vodovod, vodu v najbližších týždňoch prepíšeme na pána Eliáša, kt. ju bude ďalej spravovať pre seba z zvyšných susedov, kt. ju využívajú.

V roku 2017 som od Vás všetkých vyzbierala spolu 300.-, ako zálohu, aby sa voda mohla opäť spustiť. Predtým som uhradila ca. 60.- Euroz vlastných zdrojov za nedoplatky, kt. boli na meno p. Hapča, kt. vodu spravoval predtým. Takáčovci uhradili ešte predtým tiež nejakú celkom vysokú sumu na predchádzajúce nedoplatky.

Z vyzbieraných 300.- Euro som doteraz uhradila od mája 2017 účty v celkovej sume 196,53.- Euro. Nejakú sumu budem ešte platiť pri prepise vodomeru na pána Eliáša a zvyšné peniaze mu odovzdám na správu vodovodu.

Chcem sa opýtať, či je pre Vás v poriadku, aby zálohy, kt. ste mi dali - po 20-25-v jednom prípade 30.- Euro - boli použité na to, že voda bola v sezóne 2017 a 2018 pustená. Bolo by celkom namáhavé robiť detailné vyúčtovanie pre každého zvlášť - v stave v akom voda momentálne je, že niekto ju ešte odoberá a mnohí už nie. Okrem toho, vodovod je starý, pravdepodobne v ňom môže dochádzať k určitému úniku vody, tento rok sa viacerí susedia tiež odpájali z pôvodnej siete. Aj Keď by sme presne vyúčtovali spotrebu každého z Vás, suma by bola pravdepodobne nižšia ako uhradené účty.

Čiže, moja otázka je, či je pre Vás ok, aby záloha, kt. ste dali ostala nevyúčtovaná, ako príspevok na spojazdenie a prevádzku vodovodu za uplynulé dve sezóny? Napr. naša rodina bola do záhrady túto sezónu ca. 4-5 x a minulú podobne, vodu využívame na umývanie rúk a varenie kávy / čaju a umývanie riadu. Takže naša spotreba tiež neprekračuje výšku záloh, kt. sme uhradili.

Ak máte niekto pocit, že ste minuli výrazne menej vody než aká bola Vaša záloha (čo máme možno všetci :)), a zároveň si prajete urobiť detailné vyúčtovanie a vrátiť peniaze z Vašej zálohy, oznámte mi to prosím aj so stavom Vášho vodomeru do 12.11.

Po tomto dátume prepíšeme vodomer na pána Eliáša a zvyšné peniaze zo záloh mu odovzdám.

Ďakujem za spoluprácu,
Petra Klastová


Prílohy :